Dzień dobry!

Nazywam się Agnieszka Sowińska – Wróbel.

Pracuję z liderami i menedżerami nad tym, aby ich ludzie byli zaangażowani i samodzielni, a dzięki temu oni sami zyskali więcej spokoju i czasu na pracę koncepcyjną.

 

SKĄD POMYSŁ, BY PISAĆ O TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE DLA LIDERÓW I MENEDŻERÓW?

Stąd, że z moich doświadczeń wynika, że bardzo często liderzy i menedżerowie są pozostawieni samymi sobie. Zdarza się, że od czasu do czasu firmy wysyłają ich na szkolenie, ale brakuje codziennego, bieżącego wsparcia – wtedy, gdy menedżer faktycznie potrzebuje coś skonsultować, przedyskutować, rozwiać wątpliwości.

To rodzi często frustrację i poczucie ciągłej presji, bo większość menedżerów chce się wykazać na swoim stanowisku, pokazać, że daje radę. I gdyby sami mieli realizować zadania to najprawdopodobniej samodzielnie by im podołali, ale bycie szefem zawiera w sobie ważny aspekt – menedżer jest rozliczany głównie z tego, jak skuteczni są ludzie, którymi zarządza. Nie wszystko zależy już  tylko od jego własnej pracy.

 

JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE UMIEM POMAGAĆ LIDEROM I MENEDŻEROM?

Doświadczenie pracy z menedżerami zdobywałam najpierw pracując przez ponad 6 lat w jednym z największych banków w Polsce. Potem, po urodzeniu dzieci, odeszłam ze struktur korporacyjnych i zaczęłam pracować z liderami z różnych branż. I tak to trwa od lat – pomagam menedżerom budować takie zespoły, w których ludzie są samodzielni, wychodzą z inicjatywą i biorą odpowiedzialność za swoje pomysły, decyzje i działania, w których ludzie są prawdziwie zaangażowani, bo mają poczucie sensu i wpływu, a to wszystko z kolei przekłada się na ich wysokie wyniki, a szefowi daje spokój, czas na pracę koncepcyjną i satysfakcję z codziennej pracy.

To, że pracuję z ludźmi z różnych branż, daje mi możliwość szerokiej perspektywy, miksowania rozwiązań, weryfikowania i eksperymentowania w sposób, który – gdybym pracowała w jednej instytucji – nie byłby możliwy. Te swoje doświadczenia opisałam w książce „Siła lidera. Doświadczenia z polskiego rynku” (PWN 2016).

 

KILKA NAJWAŻNIEJSZYCH DANYCH O DOŚWIADCZENIU

⇒ W latach 2004 – 2010 pracowałam w BRE Bank S.A. | mBank w Departamencie Rozwoju Organizacji (jako HR Biznes Partner)

⇒ Od 2003 roku prowadzę szkolenia z zakresu przywództwa opartego o coaching i mentoring, budowania zaangażowania i współodpowiedzialności u współpracowników, komunikacji wg modelu NVC , budowania współpracy w oparciu o metodologię DiSC®, prowadzenia rozmów oceniających, zarządzania rozwojem pracowników, zarządzania i komunikacji w zmianie (jako trener biznesu z rekomendacją PTP)

⇒ Od 2009 roku prowadzę sesje coachingowo-mentoringowa (jako coach z akredytacją ACC International Coaching Federation)

⇒ Jestem autorką książki „Siła lidera. Doświadczenia z polskiego rynku”, PWN, Warszawa 2016

⇒ Jestem autorką wielu kursów on-line dla liderów i menedżerów oraz założycielka platformy szkoleń SEDNO

⇒ Od 2004 roku wdrażam sensowne projekty HR-owe, takie jak Modele Kompetencyjne, Systemy Ocen Okresowych, Programy Talentów, Programy Sukcesji (jako konsultant HR)

 

PRYWATNIE

Pozazawodowo jestem uważną mamą i żoną, cierpliwą przyjaciółką, irytującą perfekcjonistką oraz absolutnie niepoprawną optymistką.

Czytam bez umiaru. Na książki jestem w stanie wydać ostatni grosz. Często dzielę się tym, co warto przeczytać.

Niedawno odkryłam Tatry. Zaczęłam dość niekonwencjonalnie, bo po wejściu na swój pierwszy dwutysięcznik, zasnęłam na szczycie. Od tamtej pory ćwiczę kondycję i teraz mogłabym każdy weekend spędzać w górach. Już nie zasypiam.

Niestety (dla co bardziej wrażliwych uszu) śpiewam. Dużo. I do tego głośno.

Uwielbiam gorącą kawę. I zimne prosecco.

Aha, i jeszcze jedno – nie wychodzę z domu bez kolczyków w uszach. Taka słabość.

 

KONTAKT

Jeśli chcesz się ze mną czymś podzielić, masz pytanie lub chcesz rozwiać jakąkolwiek swoją menedżerską wątpliwość, śmiało do mnie napisz na adres: kontakt@agnieszkawrobel.pl

Odpowiadam na każdy mail.

 

SEDNOletter

 

 

Jeśli chcesz pozostać ze mną w kontakcie i otrzymywać wiedzę i inspirację dla liderów i menedżerów zapisz się na SEDNOletter i od razu odbierz krótki e-book „Co motywuje pracowników?”.

Zapisz się tutaj.