Nazywam się Agnieszka Sowińska – Wróbel

Pomagam tworzyć takie środowisko pracy, w którym ludzie mają poczucie sensu i wpływu, są zaangażowani, biorą odpowiedzialność za swoje działania oraz dbają o wzajemne relacje.

JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE UMIEM POMAGAĆ LIDEROM I MENEDŻEROM?

Jak to zwykle bywa – z praktyki.

Na początku doświadczenie pracy z menedżerami zdobywałam pracując przez ponad 6 lat w jednym z największych banków w Polsce – jako HR Business Partner pomagałam rozwiązywać bieżące problemy w zarządzaniu ludźmi, wspierałam w działaniach szkoleniowo – rozwojowych, odpowiadałam na aktualne potrzeby pojawiające się w ich zespołach.

Po urodzeniu dzieci, odeszłam ze struktur korporacyjnych i jako konsultant, trener, coach zaczęłam pracować z liderami z różnych organizacji. I tak to trwa od prawie 10 lat – pomagam menedżerom budować takie zespoły, w których ludzie są samodzielni, wychodzą z inicjatywą i biorą odpowiedzialność za swoje pomysły, decyzje i działania, w których ludzie są prawdziwie zaangażowani, bo mają poczucie sensu i wpływu, a to wszystko z kolei przekłada się na ich wysokie wyniki, a szefowi daje spokój, czas na pracę koncepcyjną i satysfakcję z codziennej pracy.

To, że pracuję z ludźmi z różnych branż, daje mi możliwość szerokiej perspektywy, miksowania rozwiązań, weryfikowania i eksperymentowania w sposób, który – gdybym pracowała w jednej instytucji – nie byłby możliwy. Te swoje różnorodne doświadczenia opisałam w książce „Siła lidera. Doświadczenia z polskiego rynku” (PWN 2016). 

KILKA NAJWAŻNIEJSZYCH DANYCH O DOŚWIADCZENIU

⇒ W latach 2004 – 2010 pracowałam w BRE Bank S.A. | mBank w Departamencie Rozwoju Organizacji (jako HR Biznes Partner)

⇒ Od 2003 roku prowadzę szkolenia z zakresu przywództwa opartego o coaching i mentoring, budowania zaangażowania i współodpowiedzialności u współpracowników, komunikacji wg modelu NVC , budowania współpracy w oparciu o metodologię DiSC®, prowadzenia rozmów oceniających, zarządzania rozwojem pracowników, zarządzania i komunikacji w zmianie (jako trener biznesu z rekomendacją PTP)

⇒ Od 2009 roku prowadzę sesje coachingowo-mentoringowa (jako coach z akredytacją ACC International Coaching Federation)

⇒ Jestem autorką książki „Siła lidera. Doświadczenia z polskiego rynku”, PWN, Warszawa 2016

⇒ Jestem autorką wielu kursów on-line dla liderów i menedżerów oraz założycielka platformy szkoleń SEDNO

⇒ Od 2004 roku wdrażam sensowne projekty HR-owe, takie jak Modele Kompetencyjne, Systemy Ocen Okresowych, Programy Talentów, Programy Sukcesji (jako konsultant HR

PRYWATNIE

Pozazawodowo jestem oddaną mamą i (oczywiście) bardzo dobrą żoną, ale także irytującą perfekcjonistką oraz absolutnie niepoprawną optymistką.

Jestem typem długodystansowca – wytrwale, małymi krokami idę do przodu i – co ważne –umiem mobilizować też innych do codziennego wysiłku, inspirować i zachęcać. 

Lubię śmiech i ironię – dzięki nim łatwiej zachować dystans, gdy coś idzie nie po naszej myśli.

Czytam bez umiaru. Na książki jestem w stanie wydać ostatni grosz. Czytam kilka książek na raz. Chętnie dzielę się tym, co warto przeczytać.

Od kilku lat jestem zakochana w górach. Swoją miłość zaczęłam jednak dość niekonwencjonalnie, bo po wejściu na pierwszy dwutysięcznik, zasnęłam na szczycie. Od tamtej pory ćwiczę kondycję i teraz mogłabym każdy weekend spędzać w Tatrach. Już nie zasypiam na szlakach.

Niestety (dla co bardziej wrażliwych uszu) śpiewam. Dużo. I do tego głośno.

Uwielbiam gorącą kawę z kardamonem. I zimne, białe, wytrawne wino.

Aha, i jeszcze jedno – nie wychodzę z domu bez kolczyków w uszach. Taka słabość. 

KONTAKT

Jeśli chcesz się ze mną czymś podzielić, masz pytanie lub chcesz rozwiać jakąkolwiek swoją menedżerską wątpliwość, śmiało do mnie napisz na adres: agnieszka@agnieszkawrobel.pl

Odpowiadam na każdy mail.