Wszystkie moje działania łączy jedna myśl: chcę pomagać budować turkusowe środowisko pracy, czyli takie w którym ludzie są zmotywowani, mają poczucie sensu i wpływu, biorą odpowiedzialność za realizowane zadania i dzięki temu osiągają ponadprzeciętne wyniki.

SZKOLENIA

Dla mnie szkolenie to nie tylko nabywanie wiedzy, ale przede wszystkim moment zatrzymania, spojrzenia z dystansu, zweryfikowanie dotychczasowego sposobu myślenia i poznanie oraz przećwiczenie w praktyce nowych sposobów działania, które okażą się bardziej efektywne i przynoszące większą satysfakcję.

Dlatego na  moich szkoleniach przykładam większą wagę do praktyki, eksperymentowania i ćwiczeń niż do części wykładowo – teoretycznych. Wychodzę z założenia, że jeśli uczestnik doświadczy danej metody i zobaczy, że ona działa to nie ma znaczenia czy nazywa się ona „x” czy „y”. Oczywiście wiedza teoretyczna jest potrzebna – dlatego stworzyłam platformę SEDNO, na której umieszczam kursy dedykowane dla konkretnych szkoleń. Każdy Uczestnik przed szkoleniem może zapoznać się z teorią, skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę z omówionymi przeze mnie badaniami naukowymi i potem podczas szkolenia „na żywo” przećwiczyć nowe zachowania, wypróbować nowe narzędzia / techniki i podjąć decyzję, jaki sposób działania będzie dla niego najkorzystniejszy.

Ponieważ  z doświadczenia wiem, że najtrudniej utrzymać efekt wdrażania zmian już po szkoleniu, kiedy Uczestnicy wracają do swoich obowiązków i niejako z automatu wracają też do swoich starych nawyków, to platformę SEDNO wykorzystuję też jako mobilizatora / przypominacza zmian. W każdej chwili Uczestnik może wrócić do treści szkolenia, ale też zadać pytanie grupie i/lub trenerowi, podzielić się doświadczeniem i pierwszymi sukcesami. To motywuje do dalszych działań.

Moje ulubione tematy szkoleniowe to: przywództwo oparte o coaching i mentoring, budowanie zaangażowania i współodpowiedzialności u współpracowników, komunikacja wg modelu NVC, budowanie zespołów mocnych przez swoją różnorodność.

COACHING

Coaching jest dla mnie spotkaniem drugiego człowieka tam, gdzie on jest, bez oceniania i wartościowania. Spotkaniem, którego celem jest polepszenie efektów działania, przezwyciężanie osobistych barier i sprawniejsze osiąganie celów. Dzięki coachingowi moi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich wewnętrznych zasobów.

Praca coachingowa nieustająco utwierdza mnie w przekonaniu, że każdy z nas ma wszystko, czego potrzebuje. Czasem tylko potrzeba kogoś z boku, kto w umiejętny sposób wyjmie to na światło dzienne.

Prowadzę sesje indywidualne, jak i zespołowe.

PROJEKTY HR

6 lat pracowałam w korporacji, w dziale HR, w którym wspierałam menedżerów w ich codziennej pracy. To tam nauczyłam się, że najgorsze, co się może przytrafić biznesowi to HR-owiec, który „wie lepiej, bo sobie za biurkiem to obmyślił”.

Dlatego w mojej pracy konsultanckiej opieram się głównie na tym, aby słuchać tego, czego biznes realnie potrzebuje, a następnie dostarczać mu rozwiązania, które te potrzeby zaspokoją. Nie na wszystkie bolączki dobre będzie szkolenie (a nawet często w ogóle tak nie jest), wyjazd integracyjny czy podwyżki. Należy wyjść poza schemat i dobrać takie narzędzia, które realnie wpłyną na rzeczywistość pracowników.

Najczęściej w swojej pracy wykorzystuję metodę HPI (Human Performance Improvement), która koncentruje się na celach biznesowych organizacji i uwzględnia je w planowaniu kolejnych działań HR.

Zapraszam do współpracy