Przejdź do platformy szkoleń online SEDNO

Od ponad 15 lat rozwijam ludzi w biznesie.
I od 15 lat słyszę, jak ludzie mówią: tyle szkoleń za mną i nic się nie zmienia. Czy to w ogóle ma sens?

Tomek – ambitny, energiczny lider projektu – powiedział wprost: Po co mam brać udział w kolejnym szkoleniu, skoro usłyszę tę samą teorię co zawsze, a i tak nie będzie miejsca, by zastanowić się jak ją przełożyć na MOJĄ, konkretną rzeczywistość?! Ja chcę praktyki i ćwiczeń. Chcę rozwiązań na MOJE problemy. Chcę przećwiczyć umiejętności, które MNIE są przydatne.

Ludzi na szkoleniach nie interesują mądre teorie. Mają je w książkach. Oni chcą się dowiedzieć, jak te teorie mogą zastosować w swojej rzeczywistościChcą ćwiczyć. Wyjść z konkretem. Chcą skonfrontować to, co wiedzą i potrafią z tym, jak odbierają to inni. Chcą widzieć rezultat.

Ale jak pogodzić to z tym, że jednak pewna dawka wiedzy jest potrzebna? Jak pogodzić to z tym, że 1 dzień szkolenia, bez przerw kawowych i lunchy, trwa co najwyżej 6,5 h?

  • Jak znaleźć czas na to, by KAŻDY Uczestnik przećwiczył SWOJĄ realną sytuację?
  • Jak znaleźć czas na to, by zaplanował i przedyskutował zmiany, jakie chce wprowadzić w SWOIM codziennym funkcjonowaniu?
  • Co zrobić z faktem, że po szkoleniu ludzie wracają do starych nawyków i przyzwyczajeń, bo nie mają bodźca, który by im przypominał o zmianach, które chcieli wdrożyć (wpadają w rutynę i po dwóch tygodniach ledwo pamiętają o swoich zamierzeniach)?
  • Co z tym, że nawet, gdy ludzie po szkoleniu zmobilizują się i krok po kroku wprowadzają zmiany, to kiedy pojawia się trudność czy wątpliwość to nie mają z kim o niej porozmawiać? Rezygnują wtedy sfrustrowani, choć tak dobrze zaczęli.

I jak to się kończy? Wracają do starych sposobów działania.

A potem przychodzą na szkolenie i mówią: tyle szkoleń za mną i nic się nie zmienia. Czy to w ogóle ma sens?

Aby to zmienić stworzyłam platformę SEDNO, dzięki której każde szkolenie przyniesie więcej efektów. Dlaczego? Bo:

  • Kursy na platformie SEDNO są udostępniane Uczestnikom przed szkoleniem. Każdy kurs to materiał teoretyczny (zazwyczaj w przyjaznej formie video) + ćwiczenia / zadania do zrobienia przed szkoleniem + dawka inspiracji poszerzająca spojrzenie na dany temat.
  • To pozwala Uczestnikom zapoznać się z tematyką szkolenia przed spotkaniem na żywo, dlatego:

–  Na szkoleniu Uczestnik może rozwiać wszystkie swoje wątpliwości w danym temacie (Wie o co pytać! Zazwyczaj jest tak, że gdy poznajemy nową treść to pogłębione pytania pojawiają nam się po jakimś czasie. Dzień po poznaniu nowego. Dwa dni. Trzy. Tylko, że gdy teoria jest podawana na szkoleniu, to wtedy nie ma już kogo zapytać…)

– Na szkoleniu jest WYSTARCZAJĄCO dużo czasu na to, by KAŻDY mógł przećwiczyć SWOJĄ WŁASNĄ, AKTUALNĄ sytuację.

– Na szkoleniu jest WYSTARCZAJĄCO dużo czasu na to, by omówić i przedyskutować konkretne zmiany, jakie chcą wdrożyć Uczestnicy.

–  Szkolenie jest praktyczne, odnoszące się TYLKO do sytuacji z życia Uczestników.

– Ludzie wychodzą ze szkolenia z przekonaniem, że dostali konkret.

  • Ale to nie wszystko. Platforma SEDNO pozwala zadawać pytania trenerowi – czyli po szkoleniu jest cały czas wsparcie trenera. Uczestnik nie czuje się pozostawiony sam sobie.
  • Platforma SEDNO daje możliwość Uczestnikom komentowania i wymieniania się opiniami, doświadczeniem i doradzania sobie nawzajem. To sprawia, że motywacja do wdrażania zmian utrzymuje się na wysokim poziomie.
  • I oczywiście platforma SEDNO daje możliwość wrócenia do przerobionych treści, zrobienia raz jeszcze ćwiczeń, odsłuchania nagranych materiałów – nie trzeba już odkurzać półki z segregatorami z tradycyjnymi materiałami szkoleniowymi. Dostęp do kursu jest z każdego miejsca, o dowolnej porze.

Zrealizowałam w ten sposób już wiele projektów. I za każdym razem słyszałam od Uczestników: nareszcie szkolenie, które coś zmienia w moim życiu. Tomek powiedział: TO DZIAŁA! 

Przejdź do platformy szkoleń online SEDNO